Free HTML5 Bootstrap Template by FreeHTML5.co
REST Tiyatro’dan Yenİ Sezona Merhaba!

REST Tiyatro, Türk tiyatro seyircisini Türkiye’de ilk kez sahnelenen oyunlarla buluşturmayı hedefleyerek ve uluslararası festivallerde Türk Tiyatrosu’nu temsil etmek amacıyla 2018 yılında Ragıp Ertuğrul ve Gökay Genç tarafından bağımsız bir kumpanya olarak kuruldu. İlk prodüksiyonu olan Milan Kundera’nın “Jacques İle Efendisi (Jacques et son maître)” adlı oyunuyla 2018-2019 sezonunda tiyatro jürilerinden 3 ödül kazandı.

“Yılın Dikkat Çeken Oyunu” / Direklerarası Tiyatro Ödülleri “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu (Zeynep Erkekli)” / Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri “Yılın Yönetmeni (Ragıp Ertuğrul)” / Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri Oyun, İstanbul gösterimlerinin dışında Ankara ve Diyarbakır’a yaptığı turnelerle Anadolu seyircisiyle de buluştu.

REST Tiyatro, 2019-2020 sezonunu çağdaş Fransız oyun yazarı Joel Pommerat’nın “Tüccarlar (Les Marchants)” adlı oyunuyla açtı. Ragıp Ertuğrul’un rejisi, Zeynep Erkekli’nin tek kişilik performansıyla sahneye taşınan ve Ekim ayında prömiyer yapan “Tüccarlar”, sezon boyunca Anadolu ve Avrupa yakasında alternatif sahnelerde seyirciyle buluştu; Eskişehir ve Balıkesir’e turne yaptı. Mart ayında tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını dolayısıyla davetli olduğu Adana Uluslararası Sabancı Tiyatro Festivali, Tataristan Binsk Uluslararası Tiyatro Festivali ve Rusya Federasyonu'nda düzenlenen The III International Theater Festival “BUA: Space of Dialogue” festivallerine katılamadı.

 

 

 

 

 

 

Takvim

Yeni sezon oyunlarımızın yer, saat ve tarih bilgilerine aşağıda ki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi