Free HTML5 Bootstrap Template by FreeHTML5.co

Böbrek Oyunu Hakkında

Mimar Kudret, yeni gökdelen projesinde yatırımcılarla yaptığı anlaşmayı kutlamak için, karısı Duygu ile birlikte, aile dostları Muzaffer ve Funda’yı dışarıda bir akşam yemeğine davet ederler. Ancak evde buluştuklarında Duygu, gündüz yaptırdıkları check up sonuçlarına göre böbreklerinde sorun olduğunu söyler. Aynı kan grubuna sahip olan kocasının hemen kendisine böbreğini verebileceğini umarken Kudret’in yaklaşımı hiç de öyle olmaz. Üstüne üstlük yemekte arkadaşları Muzaffer, Duygu’ya seve seve böbreğini bağışlayabileceğini söyleyince aile ve arkadaşlık ilişkileri içinden çıkılmaz bir hal alır. “Böbrek”, günümüzün yapay ilişkilerini, gerçek sevgiyi, dostluğu sorgularken böbrek bağışı hakkında da farkındalık yaratması bakımından önemli bir çağdaş komedi.

Oyun Kadrosu

card image

Ragıp Ertuğrul

Yönetmen


Ragıp Ertuğrul

Tiyatroya adımını 1988 yılında Tevfik Gelenbe Tiyatrosu’nda oyuncu olarak atan Ertuğrul, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünden yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. 2003 – 2015 yılları arasında hem Tiyatro... Tiyatro Dergisi’nin yazarları arasında yer aldı hem de Tiyatro Dergisi Ödülleri’nde jüri üyeliği yaptı, halen UNESCO’ya bağlı Tiyatro Eleştirmenleri Birliği’nin başkanlığını yürütmektedir.

card image

Buket Dereoğlu

Oyuncu


Buket Dereoğlu

Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Tiyatro oyunculuk Bölümünden mezun olan Buket Dereoğlu, oyunculuğa annesinin tiyatrosu olan "İdil Abla Çocuk Tiyatrosu"nda başladı. Daha sonra Dormenler Tiyatrosu, Gülriz Sururi- Engin Cezzar Tiyatrosu, Ercan Yazgan- Bülent Kayabaş Tiyatrosu", TİM, "Tiyatro Portakal" gibi tiyatro gruplarında sahne aldı.

card image

Özgür Özgülgün

Oyuncu


Özgür Özgülgün

9 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Memur bir ailenin tek çocuğudur. İlk, orta, liseyi İstanbul'da okudu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra orada Sanat tarihi asistanı olarak 2 yıl çalıştı. 1995-1996 yılarında Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları sahnesinde "Çiçekli Saksı Sokağı" adlı oyunda profesyonel oyunculuğa başladı.

card image

Devrim Atmaca

Oyuncu


Devrim Atmaca

Devrim Atmaca 16 Kasım 1970 Ankara doğumludur.Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Rutkay Aziz, Altan Erkekli gibi bir çok ünlü oyuncudan oyunculuk dersleri almıştır. Canavar Sofrası,Ferhat ile Şirin,İstanbul Efendisi, Peter Pan, Güzel ile Çirkin, Al Birini Vur Ötekine gibi bir çok tiyatro oyununda rol almıştır.

card image

Barış Kıralioğlu

Oyuncu


Barış Kıralioğlu

Barış Kıralioğlu, 1986 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Oyunculuğa 2004 yılında Hırsız Var dizisi ile adım atmış, daha sonra ise Kısık Ateşte 15 Dakika ve Kızkaçıran sinema filmlerinde rol almıştır. İlk dizi tecrübesi olan, Show Tv’de yayınlanan, başrolde Besu Soral, Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İymenli ve Çetin Tekindor’un rol aldığı İçerde dizisinin kadrosunda yer almakta ve Musa karakterini canlandırmaktadır.

Takvim

Yeni sezon oyunlarımızın yer, saat ve tarih bilgilerine aşağıda ki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi